shiatsu masáže / psychosomatické poradenství / baňkování

adresa: Jan Turner / Vyšehradská 49/320 / areál Emauzského opatství / Praha 2

objednání Praha: t. +420 777 590 144 / e. turner@seznam.cz / úterý - pátek 9 - 20 h

objednání Liberec: www.sktlib.cz / t. +420 731 722 000 / e. finkousova@sktlib.cz / pondělí 11 - 19h


Pro lepší představu o tom, jakým způsobem mohou ošetření pomáhat při potížích, zde uvádím několik zpětných vazeb od klientů. Texty jsou autentické, s ohledem na vynaloženou energii a ochotu laskavých klientů, ponechané bez úprav.

Jmenuji se Eva a je mi 38 let. Měla jsem hodně problémů, asi jako každý, ale největší z nich byl problém s vnímáním a cítěním vlastního těla. Po úraze, jako kdyby mě někdo přepůlil v pase a od pasu dolů jsem pořádně své tělo nevnímala, jako kdyby nebylo moje, cítila jsem jen bolest. Postupně masážemi, které ze začátku byly jen energetické, jsem začala víc vnímat, co se v mém těle děje a sama jsem byla překvapená, jak tělo dokáže reagovat na sebemenší dotek a jak energetické masáže dokáží zrelaxovat a uvolnit člověka i po psychické stránce. Zažila jsem masáže, kdy se navenek jakoby nic nedělo, tělo vůbec nereagovalo, ale i masáže, kdy tělo reagovalo na jemný dotek, tak silnými vibracemi, až se mi z toho tajil dech, a to doslova. Tělem mi najednou procházelo tolik informací a vjemů, že jsem nechápala, jak je to vůbec možné, vyvolat tak silné reakce v těle, tak nepatrným dotekem. Pro mě to byl doslova zázrak. Někoho možná zaskočí to, že masáže zaměřené na energie nejsou typické, jako sportovní nebo relaxační, někdy jsou skoro i bez dotyků, ale přesto mají neskutečnou sílu. Člověku přijde divné, když masér masíruje např. lýtko, tak, že chvění, které člověkem v tu danou chvíli prochází, cítí třeba podél páteře nebo v ruce, je to až nadpozemský zážitek, který se musí opravdu prožít, protože popisovat ho opravdu nejde. Každý člověk je originál a každý vnímá a reaguje odlišně, proto i zážitky z takovýchto masáží jsou různé a hlavně neopakovatelné. Někdo je prožije v klidu a někdo bouřlivěji. Díky trpělivosti a chápajícímu přístupu pana Turnera jsem získala úplně jiný pohled na své tělo, objevila jsem pocity a místa na těle, o kterých jsem skoro nevěděla, ale co je pro mě nejdůležitější, je fakt, že po masážích se vždy cítím líp nejen fyzicky (jako kdybych ze sebe vyklepala všechen svůj strach a stres, a to doslova), ale jsem nabitá i energií a přitom se cítím klidná a v pohodě. Moje úzkosti a strachy se masáží vždy rozplynou. Masáže pana Turnera můžu z vlastní zkušenosti doporučit, jsou různorodé od Reiki přes Shiatsu atd, ale vždy jsou úžasné. Pan Turner je nejen vynikající masér, ale i skvělý terapeut, který Vám vždy vyjde ochotně vstříc a pomůže Vám. Jsem ráda, že jsem tohoto člověka našla, a že můžu využívat jeho služeb. Škoda jen, že člověk nemůže mít takovéto masáže každý den.
E. Č. 38 let


Před 5 lety mne postihla silná a nepřestávající bolest zad v oblasti krční páteře vystřelující mezi lopatky a do levé ruky.
Pár dní čekání s analgetiky a fyzioterapií na zlepšení, posléze vyšetření od rentgenu, CT až po magnetickou rezonanci, kde mi byl diagnostikován výhřez tří meziobratlových plotének v oblasti krční páteře a následně doporučena operace ve dvou nezávisle na sobě pracujících pracovištích v pražských nemocnicích.
Odmítla jsem operaci i přesto, že mne již brněly i konečky prstů levé ruky a bolest nebyla utlumena ani léky v infuzní terapii, ani opichem anestetika kořene páteře pod kontrolou CT o rehabilitaci nemluvě.
Byl mi doporučen pan Turner a i když jsem vůbec nevěděla, co od jeho pomoci mohu očekávat, začala jsem k němu docházet na léčbu pomocí baněk, akupresurních masáží atd. Neměla jsem co ztratit, podle neurochirurgů byla jediná možnost operace krční páteře.
Jsem zdravotní sestra a i když vnímám spíše realisticky, operace se mi podstoupit nechtěla.
Během prvních dvou návštěv se bolesti nelepšily, ale po třetí jsem již cítila jednoznačné zlepšení. Nedá se říci, že by to byly pouze masáže, byl to komplex různých metod léčby zakončený vždy relaxační čtvrthodinkou.
Původně jsme se dohodli na deseti návštěvách 1 - 2x týdně po devadesáti minutách, jenže mně po páté návštěvě nebolelo nic!
Lékaři nevěřili, známí se divili a já nejvíc. Pohrávala jsem si s myšlenkou, nechat si udělat znovu MR, ale tak dlouho jsem to odkládala, až jsem zjistila, že je to dnes již pět let skoro na den a nač se vystavovat nežádoucím účinkům, když jsem v pořádku a pracuju dále jako instrumentářka na operačním sále.
Ještě před dvěma lety se mi uskřípl nerv v bederní páteři a pomohly mi návštěvy jen dvě.
Tímto chci moc poděkovat panu Turnerovi a doufám, že se téhle záslužné profesi bude i nadále věnovat, protože, co kdyby mi někdy něco bylo. A nejen fyzicky. Myslím, že to je člověk nadmíru vnímavý a dokáže pomoci v širokém spektru nemocí. Většina našich zdravotních potíží stejně souvisí se stavem psychickým. O tom jsem přesvědčena.
S pozdravem E. K. žena 42 let


Ať už byly na má bolavá záda, či pohmožděné rameno aplikovány baňky, masáž anebo ladičky (což jsem jako hudebník obzvláště kvitoval), vždy jsem odcházel uvolněný a plný proudící energie a vlastně i v dost optimistické náladě. Kromě faktického vyřešení daného problému to mělo vždy ještě jeden, pro mě neskutečně pozitivní, efekt a to schopnost v následujících dnech absolvovat jedny z nejlepších koncertů. Jelikož v mém případě se jedná o improvizované koncerty, kdy je třeba jak uvolněnosti, otevřenosti k druhým tak i silné koncentrace, kdy je třeba soustředěně vnímat jak ostatní tak vlastní nitro a se spoluhráči tak vytvářet jedinečnou in situ tvořenou kompozici, byly stavy navozené léčebným účinkem zákroků těžko ocenitelným bonusem.
P. V. muž 38 let


Na Jana Turnera jsem se obrátil s problémy svázanými s chronickými záněty. Nutno předeslat, že k metodám takzvané alternativní medicíny jsem byl a zůstávám velmi kritický a to v prvé řadě proto, že kontakt s jejich světem mne přesvědčoval o bezbřehé banalizaci, se kterou k těmto léčivým postupům pod tlakem povrchního zaujetí pro vše tajemné přistupují všemožní „léčitelé“ a „duchovnem“ zaujatí laici. Neboť mne ale západní medicína nebyla schopna nabídnou žádné řešení mých potíží, rozhodl jsem se přistoupit k nabízeným alternativám nedogmaticky a když už ne apriori vstřícně, tak alespoň s očekáváním a s připuštěním eventuálního úspěchu podstoupené procedury. A zcela pragmaticky jsem pozoroval výsledky léčby. A jejich efekt byl hmatatelně přesvědčivý. Nic víc, respektive, nic méně.
Muž 37 let.


Masáž shiatsu jsem původně zvolila jako doplňkovou léčbu při akutních potížích zad v bedrech, kdy jsem se skoro nedokázala bezbolestně pohnout. Společně s metodou MFK (fyzioterapeutická terapii založená na neurolymfatické masáži), jsem za měsíc byla fit bez drastických farmaceutických a léčebných metod. Shiatsu mne překvapila svou velmi jemou formou, která o sobě dala silně vědět po druhém sezení. Přesto, že při samotné masáži jsem pociťovala pouze jemné vibrace, druhý den ráno bylo vše jinak. Hodinu po probuzení jsem zvracela a čekal mne let do Londýna. V letadle mne začalo být velmi špatně, až jsem si myslela, že zavolám letušku a poprosím jí o kyslíkovou bombu. Vše ale ustalo během několika hodin a večer jsem byla fit. Od té doby jsem bolesti zad v takové míře již nikdy nepociťovala. Každopádně věřím, že kouzlo jemného ovlivňování energie čchi masáží shiatsu má velký vliv na celý organismus a velmi ráda jej znovu podstoupím i přesto, že žádné akutní problémy v současnosti nemám .
R. T. žena 35 let


Chronicky me trapily bolesti v krizi a unava, i kdyz jsem chodila plavat a cvicit a snazila se si drzet zdravou zivotospravu. Podle rentgenu a ultrazvuku jsem byla v poradku. Po navsteve maserny se mi poprve velmi ulevilo a po nejake dobe jsem si uvedomila, ze vsechny obtize ustupuji a nevraci se, dokonce se mi i procistila plet. Pote jsem si zacala novy vztah s muzem, se kterym jsem konecne stastna zena. Myslim, ze me problemy mely psychicky puvod a ze masazi se pres telo procistila "duse", jakoby se ze me odplavily ulozene negativni emoce a vzpominky a spadla ze me nejaka tiha a telo se samo vyladilo. Navic velmi nenasilnou cestou. Zatim nejlepsi a nejucinnejsi lecebna metoda, co znam.
Z.L. žena 38 let


Každá návštěva mi přináší úlevu. Jak okamžitou, tak „následnou“. Jakoby se v hlubokém uvolnění těla i duše ty správné věci a procesy taktéž mohly uvolnit a dát do pohybu. Jsou to pro mě chvíle, kdy nic nemusím řešit, řídit, držet. Můžu jen být. V přítomnosti. V bezpečí. V uvolnění. Fascinuje mě, že to pokaždé vypadá „jakoby nic“, nic se neděje, prostě masáž, jemný dotek. Nicméně se zpravidla děje velmi mnoho, většinou již následující den.
R. P. žena 39 let


Po psychickém zhroucení způsobeném životními otřesy a dlouhodobým stresem a únavou ze zaměstnání se mi zhoršilo astma, ztratila jsem rychle váhu, měla jsem problémy s únavou, nesoustředěností a častými chřipkami (snížená imunita). Po shiatsu masážích se můj stav stabilizoval a většina potíží postupně ustoupila. Srovnalo se mi astma a vysadila jsem opět léky, únava ustoupila, zlepšio se mi zažívání a žaludeční obtíže.
PP. 48 let, VŠ pedagog a manažerka
Výsledky výzkumu Evropské Federace Shiatsu (výňatek)

Nemusíte být nemocní, aby pro vás shiatsu bylo přínosem. Evropská federace shiatsu (ESF) provedla mezinárodní výzkum mezi lidmi, kteří se nechávají touto metodou ošetřovat. Z výsledků vyplynulo, že 59 % respondentů považuje Shiatsu za prostředek pro udržování zdraví. Účastníci výzkumu uváděli následující důvody, proč docházejí na Shiatsu:

- svalové obtíže, či potíže s klouby
- potíže související s poruchou tělesných struktur v pohybovém aparátu, jako například bolesti zad nebo vadné držení těla
- relaxace a úleva od napětí a stresu
- pocity únavy a nedostatku energie
- potíže se zažíváním, dýcháním, či krevním tlakem
- bolesti při menstruaci
- podpora při emocionální zátěži

Jak vám může Shiatsu prospět?
Mezinárodní evropský výzkum přinesl především následující závěry:
Po ošetření Shiatsu se s velkou pravděpodobností budete cítit klidnější, uvolněnější a mohou se zmírnit příznaky nejrůznějších obtíží. Takové účinky zaznamenalo 95 % účastníků výzkumu ESF. Stálí i nový klienti se cítili "fyzicky pohyblivější", měli "celkově více energie", cítili se "vyrovnanější", schopni "všechno lépe zvládat. Téměř 54 % respondentů, kteří docházeli na Shiatsu pravidelně, pozorovalo zlepšení kvality spánku.

U klientů docházejících na Shiatsu se významně zmírnily příznaky různých obtíží, a to přetrvávalo během celé šestiměsíční studie. Účinnou úlevu od potíží zaznamenalo 89 % účastníků. Shiatsu nejčastěji pomohlo při napětí a stresu, potížích se svaly a dalšími tělesnými strukturami, při bolestech zad i kloubů, při vadném držení těla, únavě a nedostatku energie. Úleva po Shiatsu nastala i při potížích se zažíváním, s menstruací, dýcháním a pod.

Více než 90 % účastníků studie, kteří docházejí na Shiatsu pravidelně, se vyjádřilo, že Shiatsu jim pomáhá udržet zdraví. Stálí i noví klienti si lépe uvědomovali sami sebe a cítili, že je pro ně snažší pomoci si sami, více také vnímali své emoce. Už po třech měsících docházení na Shiatsu noví i stálí klienti udávali, že jsou optimističtější ohledně řešení svých potíží.